MFR50SFTE52-6R65
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-6R65
Description
RES 6.65 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
6.65Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFTE52-6R65
YAGEO MFR50SFTE52-6R65
6.65Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,