MFR50SFTE52-576R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-576R
Description
RES 576 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
576Ohms
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR50SFTE52-576R
YAGEO MFR50SFTE52-576R
576Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,