MFR50SFTE52-4M53
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-4M53
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
4.53MOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR50SFTE52-4M53
YAGEO MFR50SFTE52-4M53
4.53MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,