MFR50SFTE52-430R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-430R
Description
RES 430 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Voltage - Rated :
300V
Mount :
Through Hole
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
430Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
300V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR50SFTE52-430R
YAGEO MFR50SFTE52-430R
Through Hole 430Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,