MFR50SFTE52-3R92
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-3R92
Description
RES 3.92 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
3.92Ohms
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
300V
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
300V
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
Composition :
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
MFR50SFTE52-3R92
YAGEO MFR50SFTE52-3R92
3.92Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,