MFR50SFTE52-365R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-365R
Description
RES 365 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
365ohm
Voltage - Rated DC :
300V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Not Applicable
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR50SFTE52-365R
YAGEO MFR50SFTE52-365R
365Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,