MFR50SFTE52-33R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-33R
Description
RES 33 OHM 1% 1/2W AXIAL
Axial
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Cylindrical
Voltage - Rated :
300V
Composition :
Metal Film
Published :
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
33Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
2
Lead Diameter :
0.55 mm
Series :
MFR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated DC :
300V
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFTE52-33R
YAGEO MFR50SFTE52-33R
FIXED RESISTOR, 33Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,