MFR50SFTE52-2R43
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-2R43
Description
RES 2.43 OHM 1% 1/2W AXIAL
MFR
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
300V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Box (TB)
Termination :
Supplier Device Package :
Resistance :
2.43Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
MFR50SFTE52-2R43
YAGEO MFR50SFTE52-2R43
2.43Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,