MFR50SFTE52-274R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-274R
Description
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL
MFR
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated DC :
300V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
300V
Resistance :
274Ohm
Datasheets
MFR50SFTE52-274R
YAGEO MFR50SFTE52-274R
Through Hole 274Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,