MFR50SFTE52-215K
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-215K
Description
RES 215K OHM 1% 1/2W AXIAL
Metal Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
300V
Termination :
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
215kOhms
Voltage - Rated DC :
300V
Package / Case :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFTE52-215K
YAGEO MFR50SFTE52-215K
215kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,