MFR50SFTE52-1M43
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-1M43
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.43mOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Not Applicable
Voltage - Rated :
300V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFTE52-1M43
YAGEO MFR50SFTE52-1M43
1.43MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,