MFR50SFTE52-1M07
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-1M07
Description
RES 1.07M OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.07MOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFTE52-1M07
YAGEO MFR50SFTE52-1M07
1.07MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,