MFR50SFTE52-1M05
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-1M05
Description
RES 1.05M OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
MFR
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
1.05MOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR50SFTE52-1M05
YAGEO MFR50SFTE52-1M05
1.05MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,