MFR50SFTE52-14R7
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-14R7
Description
RES 14.7 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
14.7Ohm
Voltage - Rated :
300V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFTE52-14R7
YAGEO MFR50SFTE52-14R7
14.7Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,