MFR50SFTE52-13R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-13R
Description
RES 13 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
13Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Metal Film
Power Rating :
500mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
2
Voltage - Rated :
300V
Voltage - Rated DC :
300V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFTE52-13R
YAGEO MFR50SFTE52-13R
13Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,