MFR50SFTE52-11R8
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-11R8
Description
RES 11.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
11.8Ohm
Datasheets
MFR50SFTE52-11R8
YAGEO MFR50SFTE52-11R8
11.8Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,