MFR50SFTE52-11R5
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-11R5
Description
RES 11.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
11.5Ohm
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated DC :
300V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Axial
Voltage - Rated :
300V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR50SFTE52-11R5
YAGEO MFR50SFTE52-11R5
11.5Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,