MFR50SFTE52-11R
Mfr.Part #
MFR50SFTE52-11R
Description
RES 11 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
300V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
11Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated DC :
300V
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFTE52-11R
YAGEO MFR50SFTE52-11R
11Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,