MFR50SFRF52-4R53
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-4R53
Description
RES 4.53 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
4.53Ohms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR50SFRF52-4R53
YAGEO MFR50SFRF52-4R53
4.53Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,