MFR50SFRF52-215R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-215R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 215 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
215Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
MFR
Datasheets
MFR50SFRF52-215R
YAGEO MFR50SFRF52-215R
215Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,