MFR50SFRF52-1R47
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-1R47
Description
RES 1.47 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
1.47Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFR50SFRF52-1R47
YAGEO MFR50SFRF52-1R47
1.47Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,