MFR50SFRF52-12R1
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-12R1
Description
RES 12.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
12.1Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR50SFRF52-12R1
YAGEO MFR50SFRF52-12R1
12.1Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,