MFR50SFRF52-10R5
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-10R5
Description
RES 10.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
10.5Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFRF52-10R5
YAGEO MFR50SFRF52-10R5
10.5Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,