MFR50SFRF52-107R
Mfr.Part #
MFR50SFRF52-107R
Description
RES 107 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
107Ohms
Datasheets
MFR50SFRF52-107R
YAGEO MFR50SFRF52-107R
107Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,