MFR50SFRE52-332R
Mfr.Part #
MFR50SFRE52-332R
Description
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
2
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
332Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFRE52-332R
YAGEO MFR50SFRE52-332R
332Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,