MFR50SFRE52-105K
Mfr.Part #
MFR50SFRE52-105K
Description
RES 105K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
105kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Not Applicable
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFRE52-105K
YAGEO MFR50SFRE52-105K
105kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,