MFR50SFBF52-8R2
Mfr.Part #
MFR50SFBF52-8R2
Description
RES 8.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.2Ohms
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR50SFBF52-8R2
YAGEO MFR50SFBF52-8R2
8.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,