MFR50SFBF52-3R9
Mfr.Part #
MFR50SFBF52-3R9
Description
RES 3.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.9Ohms
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR50SFBF52-3R9
YAGEO MFR50SFBF52-3R9
3.9Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,