MFR50SFBF52-3R3
Mfr.Part #
MFR50SFBF52-3R3
Description
RES 3.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.3Ohms
Datasheets
MFR50SFBF52-3R3
YAGEO MFR50SFBF52-3R3
3.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,