MFR50SFBF52-1R35
Mfr.Part #
MFR50SFBF52-1R35
Description
RES 1.35 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.35Ohms
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFBF52-1R35
YAGEO MFR50SFBF52-1R35
1.35Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,