MFR50SFBE52-37R4
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-37R4
Description
RES 37.4 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
37.4Ohm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFBE52-37R4
YAGEO MFR50SFBE52-37R4
37.4Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,