MFR50SFBE52-33R
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-33R
Description
RES 33 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
33Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR50SFBE52-33R
YAGEO MFR50SFBE52-33R
33Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,