MFR50SFBE52-2R49
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-2R49
Description
RES 2.49 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.49Ohms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR50SFBE52-2R49
YAGEO MFR50SFBE52-2R49
2.49Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,