MFR50SFBE52-1R3
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-1R3
Description
RES 1.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.3Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR50SFBE52-1R3
YAGEO MFR50SFBE52-1R3
1.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,