MFR50SFBE52-1M43
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-1M43
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Resistance :
1.43MOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR50SFBE52-1M43
YAGEO MFR50SFBE52-1M43
1.43MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,