MFR50SFBE52-1M28
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR50SFBE52-1M28
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.28M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Series :
MFR
Composition :
Metal Film
Resistance :
1.28MOhms
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
MFR50SFBE52-1M28
YAGEO MFR50SFBE52-1M28
1.28MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,