MFR3WSJT-73-27K
Mfr.Part #
MFR3WSJT-73-27K
Description
RES 27K OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
27kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR3WSJT-73-27K
27kOhm, 3W, Metal Film,