MFR3WSJT-73-1K1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR3WSJT-73-1K1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.1K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFR
Resistance :
1.1kOhm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
MFR3WSJT-73-1K1
1.1kOhm, 3W, Metal Film,