MFR2WSFTF52-48K7
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-48K7
Description
RES 48.7K OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
48.7kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFR2WSFTF52-48K7
YAGEO MFR2WSFTF52-48K7
48.7kOhms, 2W, Metal Film,