MFR2WSFTF52-21K5
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-21K5
Description
RES 21.5K OHM 1% 2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
21.5kOhms
Power (Watts) :
2W
Datasheets
MFR2WSFTF52-21K5
YAGEO MFR2WSFTF52-21K5
21.5kOhms, 2W, Metal Film,