MFR2WSFTF52-174K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-174K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 174K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Resistance :
174kOhms
Series :
MFR
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR2WSFTF52-174K
YAGEO MFR2WSFTF52-174K
174kOhms, 2W, Metal Film,