MFR2WSFTF52-15K8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-15K8
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 15.8K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Series :
MFR
Package / Case :
Resistance :
15.8kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MFR2WSFTF52-15K8
YAGEO MFR2WSFTF52-15K8
15.8kOhms, 2W, Metal Film,