MFR2WSFTF52-12R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR2WSFTF52-12R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MFR
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
12Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR2WSFTF52-12R
YAGEO MFR2WSFTF52-12R
12Ohms, 2W, Metal Film,