MFR25SFRF52-160K
Mfr.Part #
MFR25SFRF52-160K
Description
RES 160K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
160kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFR25SFRF52-160K
YAGEO MFR25SFRF52-160K
160kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,