MFR25SFRE52-24R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR25SFRE52-24R3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Resistance :
24.3Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
MFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Datasheets
MFR25SFRE52-24R3
YAGEO MFR25SFRE52-24R3
24.3Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,