MFR200JR-73-160K
Mfr.Part #
MFR200JR-73-160K
Description
RES 160K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
160kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR200JR-73-160K
160kOhm, 2W, Metal Film,