MFR200FRF52-5K76
Mfr.Part #
MFR200FRF52-5K76
Description
RES 5.76K OHM 1% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.76kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR200FRF52-5K76
YAGEO MFR200FRF52-5K76
5.76kOhm, 2W, Metal Film,