MFR200FRF52-51R
Mfr.Part #
MFR200FRF52-51R
Description
RES 51 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
51Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR200FRF52-51R
YAGEO MFR200FRF52-51R
51Ohm, 2W, Metal Film,