MFR200FBF73-3K6
Mfr.Part #
MFR200FBF73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
3.6kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
MFR200FBF73-3K6
YAGEO MFR200FBF73-3K6
3.6kOhm, 2W, Metal Film,