MFR200FBF73-270K
Mfr.Part #
MFR200FBF73-270K
Description
RES 270K OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
270kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR200FBF73-270K
YAGEO MFR200FBF73-270K
270kOhm, 2W, Metal Film,